A Singular Creation Art Community
promoting and showcasing all types of art and photography

mustiefsan
 
Posts: 0
Joined: Fri Jul 28, 2017 8:53 am
Blog: View Blog (2)

Archives

- July 2017
Muhafazakar Oteller
   Fri Jul 28, 2017 9:01 am
Tesettür Oteller
   Fri Jul 28, 2017 8:55 am

Search Blogs


Muhafazakar Oteller

Permanent Linkby mustiefsan on Fri Jul 28, 2017 9:01 am

Tesettür Oteller
Artık günümüzde tatil anlayışı da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Muhafazakar yapıda olan aileler de uzun zamandır inanışlarına uygun ve daha rahat tatil yapmak istiyorlardı. Geçtiğimiz senelerde muhafazakar aileler herhangi bir islami otel olmadığı için tatillerini normal otellerde gerçekleştiriyorlardı. Haliyle normal otellerde pek çok farklı inanışları olan turistlerin olması,alkol tüketiminin olması,bazı yemeklerde domuz etinin ya da yağının bulunması muhafazakar düşüncede olan aileleri olumsuz etkiliyordu. Bu yüzden pek çok aile tatilinden mutlu bir şekilde ayrılmıyor,bazı muhafazakar aileler de hiç tatil yapmıyordu.
Ama artık ülkemizin birçok tatil bölgesinde yeni yeni tesettür oteller inşa edilmeye başlandı ve her geçen zaman bu tür muhafazakar oteller'in sayısı artmaktadır. Bu sevindirici gelişmelerden dolayı pek çok islami tatil isteyen kişiler son bir kaç yılda tatillerini ailesiyle birlikte hem inanışlarına uygun bir şekilde hem de daha rahat bir şekilde gerçekleştirdi.
İslami Tatil yerlerinde bulunan harika güzellikler huzur veren bir eğlenceye dönüşmesi için islami tatil yerlerinin doğal güzellik içeren yerlerde kurulmuş olması büyük önem arz ediyor.Alkolsüz aile otellerinin içinde ayrı ayrı vakit geçirdikten sonra etraftaki güzellikleri keşfetmek için bir araya gelen aile bireyleri gördükleri manzaranın karşısında hayran kalmamaları mümkün değildir. Yeşillik içerisinde ve denize yakın olan oteller sayesinde yurt dışından gelen gurbetçi turistlerin sayısı da oldukça fazladır. Günümüzde farklı düşünce ve yapıya sahip alternatiflerin olduğu gibi alternatif tatil seçeneklerinin olması da önemli bir gerekliliktir.

İslami Otel Konsepti Nasıldır?

İslami oteller inşa edilirken tamamen islami inanışa göre düşünülmüştür. Bunun gibi olan alkolsüz otellerde birçok aktivite alanı bayan ve erkekler için ayrı ayrı yapılmıştır. Bunlardan birkaçına örnek olarak,bayanlara ve erkeklere özel ayrı havuzların olması,ayrı güneşlenme alanlarının olması,ayrı plajların olmasıdır. Aktivitelerin önemli kısımlarının ayrılması pek çok islami inanışlı bireyler için önemli bir unsur olarak yer almaktadır.
Yemek konusunda da gereken inceliği düşünülmüş olan muhafazakar otellerin yemeklerinde kesinlikle domuz eti,domuz yağı ve alkollü içecekler bulunmamaktadır. Buna ek olarak yemeklerin çoğunluğu diğer normal oteller gibi yabancıya yönelik damak tadı değil tamamen Türk damak tadına uygun bir şekilde profesyonel aşçılar tarafından yapılmaktadır. Açık büfe olan islami oteller de yemek olarak Türk lezzetlerinin yanı sıra başka ülkelerin ünlü yemekleri de özenle misafirler için hazırlanmaktadır.

İslami Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz aylarında tatil planları yapan aileleri,en çok zorlayan bölüm ise hem isteğine uygun,hem de bütçesine uygun tesettür otelleri bulmaktır. Bulduğu otellerin yorumlarını,şikayetlerini,konumunu araştırıp tatilini ona göre planlayan muhafazakar aileler için çok da kolay bir süreç değildir. İşte burada Türkiye'de en kaliteli ve en güzel tesettür otellerini sunan Rıza Turizm A.Ş.'nin websitesi olan https://www.islamiotelara.com 'u ziyaret edebilir,tüm isteklerinize hitap edecek islami otelleri kolayca analiz edebilir ve kolayca rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

1 Comment Viewed 134 times
Comments

RE: Muhafazakar Oteller

Permanent Linkby AprilRussell on Thu Sep 07, 2017 3:08 am

Thank you for sharing this excellent post with us glad to see this kind of positive info you are so good and amazing with your work nice keep it up
survival games
:idea: :idea: :idea:
AprilRussell
 
Posts: 0
Joined: Thu Sep 07, 2017 2:58 am
Location: Austin, Texas
Blog: View Blog (0)

Who is online

Registered users: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]

cron