A Singular Creation Art Community
promoting and showcasing all types of art and photography

mustiefsan
 
Posts: 0
Joined: Fri Jul 28, 2017 8:53 am
Blog: View Blog (2)

Archives

- July 2017
Muhafazakar Oteller
   Fri Jul 28, 2017 9:01 am
Tesettür Oteller
   Fri Jul 28, 2017 8:55 am

Search Blogs


Tesettür Oteller

Permanent Linkby mustiefsan on Fri Jul 28, 2017 8:55 am

Bahar dönemi geldi ve haliyle sıcaklar arttı ve insanlarda ister istemez rahatlamak için bir tatil beklentisi oluştu ve bu güzel mevsimi değerlendirmek için pek çok kişi tatil planı yapmaya başladı. Tatil planını normal otellerden yana kullanabilen aileler biraz daha şanslı diyebiliriz. Normal otelleri tercih eden misafirler çok rahat bir şekilde isteğine ve bütçesine uygun otelleri bulabiliyor ve rezervasyonlarını yaptırabiliyor. Ayrıca bir de muhafazakar aileler var ki, bu tarz ailelerimiz bu yıla kadar tatillerini çok zor bir şekilde planlayıp, bazen de isteklerine uygun islami oteller bulmakta zorluk çekebiliyordu.
Bildiğiniz üzere normal oteller, muhafazakar otellere göre pek çok farklılık göstermektedir. Bu tür otelleri daha çok yurtdışından gelen yabancı turistler tercih etmektedir. Dolayısıyla otelde domuz eti,domuz yağı ve alkollerin olmasından kaçınılamaz. Ayrıca normal oteller, giyim konusunda da islami şartlara ters düştüğü için pek çok muhafazakar ailenin tercih etmemesi doğaldır bir unsurdur.
Ama artık ülkemizin en önemli tatil bölgelerinde tesettür oteller de yerlerini yavaş yavaş almaya başlamıştır. İslami inanışlara uygun olan bu tür islami oteller nasıldır derseniz, hemen açıklayalım.
İslami Oteller Nasıldır?
Dini inanışa uygun olan islami oteller yapılışından itibaren proje sahipleri ve mühendisler tarafından tamamen islami inanışa göre inşa edilmektedir. Bu tür alkolsüz oteller her cinsiyete göre olan ayrıcalıklarıyla birlikte yapılmaktadır. İslami inanışa göre tatilini yapmak isteyen aileler en çok da rahat bir tatil yapma amacındadır. İşte burada tesettür oteller imdadınıza yetişmektedir çünkü bunun gibi otellerde bayan ve erkeklere özel ayrı havuzlar,ayrı plajlar,ayrı güneşlenme alanları gibi ayrıcalıklar vardır. Bu sayede muhafazakar aileler tatillerini normal otellere göre çok daha rahat yapabilmektedir.
Tesettür Oteller Konsepti Nedir?
Belli bir kesime hitap eden tesettür oteller de karşı cinslere özel ayrımları ile birlikte çok özel hizmetleri de vardır. Bu tür muhafazakar oteller de ki yemekler de normal otellere göre çok daha iyi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü normal otellerdeki yemek konsepti neredeyse tamamen yabancı misafirlerin damak tadına göre yapılmaktadır. Ama islami şartlara uygun olan otellerde ise profesyonel aşçılar Türk damak tadına uygun çok lezzetli yemekler hazırlamakta olup çok güzel bir şekilde sunumlarını gerçekleştirmektedir. Bu durum da pek çok dini inanışta olan misafirlerin tesettür oteller seçimi konusunda içini ferahlatmaktadır.

1 Comment Viewed 98 times
Comments

RE: Tesettür Oteller

Permanent Linkby JohnnyCash12 on Fri Sep 08, 2017 2:38 am

Thank you for sharing valuable information. Nice post. I enjoyed reading this post.
run 2
~~~
JohnnyCash12
 
Posts: 0
Joined: Fri Sep 08, 2017 2:34 am
Location: Miami, Florida
Blog: View Blog (0)

Who is online

Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]

cron